Vznik Under Armour

Under Armour, Inc. je americká spoločnosť vyrábajúca športové oblečenie a doplnky. Spoločnosť je dodávateľom športového oblečenia, ako aj ležérneho oblečenia na bežné nosenie a v roku 2006 začala ponúkať už aj športovú obuv.Celosvetová centrála Under Armour sa nachádza v Baltimore, štát Maryland, USA. Jeho európska centrála sa nachádza na olympíjskom štadióne v Amsterdame a ďalšie kancelárie sú v (USA) Denver, Colorado, (Číne) Hong Kong a Guangzhou, (Indonézia) Jakarta, (Kanada) Toronto.

 

HISTÓRIA

História Under Armour sa začala písať v roku 1996 keď si Kevin Plank, ako 23 ročný hráč amerického futbalu za univerzitu Maryland uvedomil, že bežné bavlnené tričká, ktoré používa on a jeho spoluhráči sú  nestále nasiaknuté potom a ťažia ich pri tréningu a zápase. Všimol si, že kým tričko pod dresom ma prepotené a stále vlhké, kompresné kraťasy  ma suché. Napadla mu skvelá myšlienka :"Musí existovať aj niečo lepšie" myslel si Plank. Vtedy si to ešte zrejme  neuvedomoval, ale tá jednoduchá myšlienka odštartovala kategóriu funkčného oblečenia. Myšlienku rozvinul a začal hľadať vhodný kompresný materiál na odvod vlhkosti. Po ukončení univerzity si zaumienil, že vyrobí prvotriedne tričko, ktoré ostane suché aj v najväčších horúčavách. Navštívil  známy obchod v NY s textíliami  aby si tam overil svoju myšlienku o lepšej tkanine, potom vyrobil prvé prototypy svojho trička a rozposlal ich kamarátom z univerzity, ktorí už hrali v NFL. Po ich kladnej odozve vyrobil revolučné tričko, ktoré transportuje pot smerom von namiesto jeho vstrebávania a udržuje telo športovca v suchu a pohodlí.

 

Na založenie vlastnej firmy  vybral zo svojich kreditných kariet 40,000 dolárov  a usídlil ju v  dome svojej starej mamy vo Washington DC. Po dvanástich mesiacoch predal tričká prvému tímu Georgia Tech. Čoskoro potom sa sídlo firmy presunulo do južného Baltimoru odkiaľ vzišli prvé technologické rady HeatGear keď je teplo (od 22°C), ColdGear keď je zima (pod 12°C) a AllseasonGear medzi 12°C a 22°C.

Mimochodom,  názov Under Armour  bol prevzatí kvôli vtedajšej voľne dostupnej  britskej verzii  slova „armour“ – brnenie.

Používaním stránok prevádzkovateľa 191tech s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.