Ako obstál v teste Armádny ruksak Regiment od Under Armour ?

11.03.2018
Ako obstál v teste Armádny ruksak Regiment od Under Armour ?

 

Sezóna vystriedala sezónu a nám prišiel nový tovar v podobe kolekcie 2018.  Do redakčného testu sme vybrali aj jednu horúcunovinku v podobe pieskového prevedenia ruksaku Regiment od Under Armour. Pri rozhodovaní sme nemuseli dlho váhať, takéto prevedenie, objem, dizajn sme osobne skladom ešte nemali, takže jeden kus sme si "prisvojili" na firemné účely. smile

 

Ruksak nás zaujal svojou aj na oko pevnou konštrukciou. Je primerane tuhý a pohodlný na nosenie. Jeho jednotlivé priehradky,ktoré majú rozličné určenie si svoju úlohu plnia poctivo. Testovali sme v bežnej dennej prevádzke na trase do práce,tréning, nákupy,  ale aj na dlhé cesty vlakom naprieč celému Slovensku, kedy sme potrebovali výbavu na pár dni. Aký bol výsledok ?  Ani v jednom prípade nesklamal. 

 

Testovaný model Regiment je vlajkovou loďou medzi ruksakmi od Under Armour. Predurčuje ho k tomu hneď viacero technických faktorov, ktoré tu spomenieme a bližšie približíme v nasledujúcich pár bodoch. 

 

 • pevná a tuha konštrukcia
 • vodeodolný materiál balistic Condurou
 • veľa uložného prietoru
 • priehradka pre 15" laptop/notebook aj s príslušenstvom 
 • moderný a pútavý dizajn 
 • praktiké prevedenie
 • dostatočné množstvo malých a veľkých priehradok 
 • objem 28 l 
 • dvojité zipsy na veľkých priehradkách 
 • úchyt pre vodný rezervoár do batohu 
 • pracky na spodnej časti pre úchyt napr. karimakty

 

Ruksak nájdete na našom e-shope  TU.

 

Regiment , pevný, tuhý, praktický, odolný a navyše štýlový batoh od Under Armour  

 

Vďaka pevnej konštrukcii ruksak drží tvar, aj keď je iba mierne naplnený , postačí ho na prvý krát dostatočným naplnením roztiahnúť na plný rozmer. Potom so zachovaním tvaru nie je problém. Široké a pevné nastaviteľné popruhy spolu s pevnou chrbtovou výstuhou dodávaju pocit ľahkosti, aj v prípade ťažšieho nákladu. Nepremokavý povrch celého ruksaku odolal aj dlhotvajúcej prehánke. Voda jednoducho stiekla po povrchu. Počas nášho doposiaľ viac ako mesačnom teste sme nemali v tomto smere žiaden problém.

Výhodou je aj dostupné a funkčne dobré vybavené oddelenie pre až 15" osobný počítač, laptop aj s príslušenstvom. Táto priehradka sa nachádza  hneď za pevnou chrbtovou časťou, čo len viac upevní jej pevnosť. Ďalšia veľká priehradka, ku ktorej je vstup po odopnutí horného krytu je maximálne objemná. Bez problémov pojme všetky potrebné veci. Na hornom kryte je malé vrecko na zips , kde sa smelo vmestia slúchadla, prípadne23, iné menši predmety potrebné pre rýchle použitie. 

 

Aj keď je celý povrch vodeodolný , v prednej časti sa nachádza špeciálne vrecko na cennosti, ktoré nesmú prísť do kontaktu s vodou za žiadnú cenu . Vrecko je z vnútra vystlané čiernou gumou- fóliou. Na ľavom boku sa nachádza  priehradka pre fľašu s  vodou, nám sa tam vošla aj fľaša s objemom 0,7l.  Na pravom boku dve menšie priehradky, ktoré výdatne poslúžia na úschovu osobných vecí, alebo jedla. Každé vrecko je uzatvárateľné pomocou kovovo- plastového klipu, ktorý je nastaviteľný pomocou popruhu. Chrbtová časť v sebe ukrýva jedno malé , ale dômyselné bočné vrecko, na úkryt napr.platobných kariet, bankoviek, prípade mobilu. 

 

Regiment v praxy

 

Pri práci ako pri e-shope máme, je chvíľami nepredstaviteľné nemať po ruke osobný počítať. Ruksak je na túto úlohu jedinečne vybavený. Spomínali sme priehradku, ktorá je prispôsobená pre veľkosť až 15" mašiny s potrebným príslušenstvom. Priehradka má samostanný prístup na dvojitý zips, ktorý je pohotovo po ruke a nekomplikuje vyberanie. Vnútri priehradky sú menšie oddelenia pre potrebné maličkosti. Na pevné uchytenie, uloženie laptopu slúži zásuvné púzdro, kde skvelo sadne a drží. Púzdro ma zároveň ochranný efekt pre techniku. Je jemné a zároveň pevné. Ako jednú najväčšiu devízu celej priehradky pasujeme jej funkčnosť a fakt, že potrebnú techniku na prácu si jednoducho a prakticky oddelíte od ostatných osobných vecí. Počítač je tým pádom stále po ruke, chránený a ak je treba nemusíte sa prehrabovať vo veľkej priehradke. Nachádza sa tu aj úchyt pre zavesenie rezervoáru na vodu, kotrý môžete využiť pri turistike. Hadičku jednoducho zavediete do medzery medzi zips na vrchnej časti. 

 

 

 Under Armour regiment backpack ruksak

regiment under armour backpack ruksak batoh
 

 regiment under armour backpack

 under armour regiment

 

 regiment under armour backpack ruksak

 

 

 

Ďalšia veľká priehradka je objemovo najväčšia a pojme naozaj skutočne veľa potrebných vecí, jedla atď. Prístup k nej je chránený vrchným zapínateľným krytom a vlastným dvojitým zipsom. Nie je predelená žiadnými menšími priehradkami, čo je z nášho pohľadu výhoda, keďže na menšie predmety sú k dispozícií bočné vrecká.  Do bočných vreciek sme podľa potreby umiestňovali veci, ktoré nemusia "zavadzať" vo veľkom oddelení, alebo také, ktoré je nevyhnutné a dobré mať po ruke. Vytvára to celkovú výhodu, kedy si môžete sektovať, čo kde uložíte podľa potreby a rozmeru. Do veľkej priehradky sa nám vmestili osobné veci na komplet oblečenie aj s rezervou. Ako dôkaz na foto vidieť, že aj krabica s topánkami veľkosti US10 doň vôjde bez problémov aj s veľkou rezervou pre ostatné veci. 

 

 

Menšia a vode najodolnejšia predná kapsa s vnútornou izoláciou je zapínateľná na klip. Dizajnovo to vytvára skvelý dojem retro štýlu. Počas nášho testu sme v nej bez problémov preprevovali osobné doplnky ako sú čiapka, alebo rukavice. Škoda, že sa nám doposiaľ nenaskytla príležitosť na 100% využiť jej nepremokavé a izolačné vlastnosti. Mali by sme určite iba kladnú skúsenosť. 

 

under armour waterresist backpack regiment

 

under armour regiment ua

under armour regiment mfit.sk backpack

 

 

Dve bočné menšie kapsičky zapínateľné na klip ideálne slúžili na úschovu snackov počas cesty, alebo zvyšku oblečenia z výbavy, ktorú je dobré mať odelene od zvyšku. 

 

A čo na záver?

 

Ruksak Regiment je ideálny pre každého, kto si potrpí na kvalitu prevedenia, funkčnosti a praktickosti. Ideálne rozmiestnenie a zoradenie priehradok vyhovuje pre ľahké využívanie. Nie je príliš veľký a nemotorný, no zároveň sa doň zbalíte komplet aj s botaskami na pár dňový výlet. Dostatočne ochráni pred nepriaznivým počasím všetko čo potrebujete. Vďaka priehradke pre laptop je ideálny pre študentov, manažerov a každého, kto potrebuje na cestách pracovať, alebo byť online. smile

 

Používaním stránok prevádzkovateľa 191tech s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.