Ako dopadol test Hydrovaku Trail Under Armour?

28.03.2017
Ako dopadol test Hydrovaku Trail Under Armour?

Blíži sa leto a s ním aj čas výletov, dovoleniek a aktívneho oddychu. Pitný režim je neodmysliteľnou súčasťou každej fyzickej aktivity a nehovoriac už o pohybe v lete. Nielen preto sme si vybrali novinku na Slovensku  Hydrovak Trail Under Armour a otestovali ho pre vás. 

 

V dnešnej uponáhľanej a na voľný čas chudobnej dobe, si každý, kto ma rád prácu no zároveň aj prírodu a pohyb, tažšie nájde priestor pre voľnočasový úlet. Možno aj preto sa snažíme spájať príjemné s užitočným, čo je viac menej aj výhoda.  (Aspoň my sa tým riadíme smile ). Aj to bol jeden hlavný dôvod siahnúť po hydrovaku a počas relaxu v prírode na obľúbených domácich cyklotrailoch ho s príjemným jarným počasím otestovať. 

 

 

 

 

Hydrovak Trail Under Armour - ultra ľahký, praktický, funkčný a dizajnom moderný batoh.

 

Malý ruksak , alebo hydrovak? Je možné ho použiť na oboje. Ultra ľahká konštrukcia hydrovaku s moderným dizajnom a vhodne použitými materiálmi. Dve hlavné priehradky postačia pre potrebné veci na ktratší cyklo výjazd, turistiku či beh. Hlavnou výhodou je už vstvaný systém uloženia aj s rezervoárom na vodu s objemom 1,5 litra. Dômyselne prepracovanézavedenie hadičky na vodu, alebo vychytané detaily jej uchytenia ako na rezervoar tak aj na ramienko ruksaku. Za povšimnutie určite stoji aj vrchné uzatvorenie vrecka na vodu zásuvným klipom, ktorý zjednoduší obsluhu pri napĺňaní vodou, alebo obľúbeným izotonickým nápojom. Podtlakový systém sania vody zaručí, že počas behu alebo cyklistiky nebude voda samovoľne vytekať, ale iba vtedy keď si "potiahnete" pár dúškov cez hadičku s prepracovaným náustkom. Hydrovak na tele drži perfektne vďaka dvom ramenným pásom a dvom priečným spevňovacím pásom na zapínaci klip. 

 

 • ultra ľahká konštrukcia hydrovaku 
 • 1,5 litra  objem prepracovaného rezervoára s logom Under Armour 
 • odolné a ľahké materiály
 • na chrbtovej časti je sieťovina, pre rýchlejší odvod potu 
 • uzatváranie rezervoára zásuvným klipom 
 • podtlakový systém hadičky 
 • rezervoár na vodu je vyrobený zo špeiálného materiálu bez škodlivých zložiek 
 • dve hlavné priehradky, každá obsajuje ešte menšie vnútorné oddelenia pre osobné veci 
 • dva priečne zapínacie pásy( driekový a hrudný) pre dokonalé prichytenie ruksaku k telu športovca 
 • na zadnej strane sú v spodnej časti dve oká na uchytenie potrebných vecí, v našom prípade chráničov
 • vďaka rozčleneným priehradkám pojme aj napriek malému objemu aj zopár potrebných osobných vecí 
 • reflexné prvky - Znak Under Armour na tele ruksaku 
 • na vrchnej časti je putko na uchopenie
 • zahryznúť do náustka a potiahnúť
 • na našom e-shope je pod kódom 1273244-001

 

Aký je Hydrovak Trail od Under Armour v teréne?

 

 

Tak ako sme v úvode spomenuli, každý relaxuje a aktívne oddychuje podľa vlastnej chuti. Jedno je však isté a to, že čím ďalej tým viac sa aktívne ľudia venujú športom v prírode. Ideálnym spoločníkom na kratšie, prípadne stredne dlhé výjazdy, vycházky, alebo beh je konštrukciou menší, no zároveň plne funkčný batoh - hydrovak. 

Keďže my sme vyznávači horskej cyklistiky, ruksak bol ako stvorený na test v nám blízkym podmienkam.  Navyše ak osobne nemáme radi biky ovešané košíkmi s flašami. Napĺnenie hydrovaku- jeho rezervoáru  vodou je celkom jednoduché. Postačívrecko povytiahnúť z uložného púzdra z priehradky bližšie ku chrbtu a odsunúť zásuvný klip. Ak sa bojíte, že vám náhodnou nepozornosťou z batérie natečie voda do vaku, tak jednoduchým stlačením poistky odpojite hadičku od spodnej časti vrecka. Nemusíte sa však báť, že voda začne vytekat, podtlaková membrána smelo udrží tlak vody . Po naplnení vodou, alebo iontovým nápojom jednoducho hadičku opäť nasuniete na adaptér.

 

 

 

 

under armour trail hydrovk test

 

under armour trail hydropack test

 

Priehradka, kde je priestor pre vrecko, je schopná pojat menšie predmety, prípadne Snack bary, tyčinky.  Odporúčame si pri vsúvaní rezervoáru do vrecka skontrolovať hadičku- aby sa náhodou nepopretáčala- nám sa to nepozornosťou stalo. Nebojte sa, nič vážne sa nestane,  iba sa nebude môcť napiť.  Do druhej zipsom uzatvárateľnej priehradky nám vošli bez problémov bežne potrebné veci na kratší výjazd, konkrétne nádradný nátelník, univerzálny kľúč a malá pumpa. Ak by to bolo potrebné, ešte niečo malé by sme si mohli pribaliť. Využili sme aj pracky- oká na zadnej strane - ako vidieť prakticky sme na ne pripútali kolenné chrániče. 

 

under armour trail hydropack

 

 hydropck hydrovak trail Under Armour

 

under armour trail hydrovak

 

Celkom fajn naplený  vak drží na chrbte slušne pevne a netlačí. Poznáte pocit pri bikovaní ak máte na chrbte veľký ruksak- celý chrbát je zakrytý a dosť taží, čo pri letných dňoch nie vždy prospieva pri klimatizácií tela. Náš hydrovak je menšej konštrukcie a chrbát je podstatne menej vystavený poteniu pod ním. Navyše funkčná sietka na chrbtovej časti slušne pracovala. Ruksak na chrbte ani nie je citiť, hrudný a driekový pás po primeranom nastavení zatiahnutia pevne pritiahne vak na chrbát a rozloží jeho hmotnosť na celú jeho plochu. 

 

under armour trail hydrovak

 

under armour hydrovak trail test

 

 

under armour trail hydrovak test

Pitie, respektíve sanie tekutín cez hadičku je pohodlné aj za jazdy a šľapania do kopca- ak to kondícia dovoľuje. Postačí zahryznúť do gumy na konci hadičky a potiahnúť. Spomínali sme podlakový systém- ten funguje výborne aj pošas používania- máme na mysli pritlačenie hydrovaku na chrbát- voda vôbec nevyteká z hadičky. Navyše je vybavená pri náustku polohovacou páčkou, ktorou je možné hadičku úplne uzavrieť ak bude treba. Počas bežného používnia to vôbec nebolo potrebné. 

 

Čo dodať na záver?

 

 

Hydrovak Trail Under Armour je určený pre každého, kto žije aktívnym a zdravým životným štýlom. Jeho praktickosť a prevedenie oceníte počas aktivít, pri ktorých je potrebné myslieť aj na potrebný pitný režim. Popoludňajší príchod domov, obľúbený bežecký , alebo cyklo trail a hydrovak je ideálnym trojlístkom k budovniu zdravia, kondície a načerpávania nových síl. laughing

Používaním stránok prevádzkovateľa 191tech s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.