Za účelom prispôsobenia našej ponuky Vaším potrebám využívame súbory “Cookies”. Pri používaní súborov “Cookies” postupujeme v súlade s príslušnými právnymi predpismi a najvyššími etickými štandardmi.

 

 Under Armour oblečenie - Vedeli ste, že v USA Under Armour zvalcovali vo všetkých merítkach aj značky ako napr. Adidas, Nike ..ostatné nemá zmysel spomínať. Športovci na celom svete vedia čo je kvalita, precíznosť, spoľahlivosť a funkčnosť športového oblečenia. 

NOVINKY

arr3Kľúčenka zadarmo, balíky doručené aj v sobotuPríjemmné novinky na našom e-shope.    Darček kľúčenka Rozhodli sme sa až do odvolania každú... arr3Jesenné a zimné novinky 2017Pred nedávnom ste si mohli všimnúť. že náš e-shop zaplavujú horúce novinky Under  Armour na túto... arr3Anthony Joshua -Under Armour porazil Vladimíra Klitschka!Anthony Joshua je Šampión! Túto sobotu sa odohral podľa slov uznávaných odborníkov najlepší profi... arr3Mikina Ali 2 for 1 Under Armour s krátkym rukávomMikina a krátky rukáv? Under Armour Ali 2 for 1 je toho dôkazom   Nevýba vo zvyku , že oblečenie... arr3Under Armour novinky pre rok 2017Každoročné obmieňanie oblečenia, kolekcií, farieb, strihov a kto vie čoho ešte prirodzene prichádza... arr3Under Armour Regiment a Hydrovak Trail BackpackRuksaky Regiment a Hydrovak Trail  Tento rok nám prišli na Slovesnko aktuálne novinky. Jedné z nich... arr3Nové technológie materiálov pre rok 2017Technológie ktoré pribudli v roku 2017 Under Armour je Americká a svetová popredná značka... arr3Under Armour novinkyUnder Armour Novinky Vážení priatelia. Postupne pre Vás sprístupňujeme najnovšiu... arr3Under Armour® oblečenieUnder Armour® oblečenie - Vedeli ste, že v USA Under Armour zvalcovali vo všetkých merítkach aj...

TOVAR V AKCII

KONTAKTY

Mfit s.r.o.
Záborského 3843/13
080 01 Prešov
tel: +421907 423 547
info(a)mfit.sk
IČO: 48 272 833
IČ DPH : SK2120111400

NAJPREDÁVANEJŠÍ

ANKETA

Odkiaľ ste sa o nás dozvedeli?

google 27% facebook 20% heureka 14% od známeho 39%

Ako si správne vybrať oblečenie Under Armour?

 

Každý kto kedysi začínal s akýmkoľvek športom si natiahol svoje domáce tepláky a bavlnené tričko, na nohy si obul najlacnejšie tenisky a cvičil. Veľmi rýchlo však zistil, že bavlna nie je na šport najvhodnejší materiál, keďže zachytáva pot a po vypratí stráca na kvalite. Tepláky, ktoré sú výborné na večerný televízny maratón či bleskové venčenie psa, však pri fyzickej aktivite viac prekážajú ako uľahčujú pohyb. Nehovoriac o obuvi. Každý kto skúšal zabehnúť čo i len 3 kilometre v neprimeranej obuvi vie, o čom hovoríme.

Športové obchody nájdeme na každom kroku a z obrázkov i fitnescentier na nás zíza kopec namakaných ľudí v úžasnom oblečení. Tričká a legíny rôznych tvarov, dĺžok a farieb.

 

Je investícia do športového oblečenia naozaj nevyhnutná alebo je to len marketingový ťah?

Oboje. Začneme od konca. Je nad slnko jasné, že výrobcovia športového oblečenia už dávno prišli na to, že ľudia mnohokrát pod vplyvom dobrej reklamy slepo nakupujú aj to, čo im v skutočnosti netreba. Technológia sa navyše posúva vpred míľovými krokmi a na trhu máme stále nové a nové materiály, strihy, modely, ktoré sľubujú lepšie výkony a krásne telo. Nič z toho však iba vďaka oblečeniu nedosiahnete.

 

Ako sme však uviedli úplne na začiatku, športové a hlavne funkčné oblečenie má svoje opodstatnenie, ak ho vyberieme správne. Samozrejme, veľmi závisí od druhu aktivity, ktorú chcete vykonávať, ale v zásade by malo športové oblečenie spĺňať nasledovné:

  1. 1. Musí dobre sedieť – nie príliš veľké ani príliš malé, každý musí zvážiť či mu viac vyhovujú voľnejšie strihy alebo obtiahnuté. Na leto krátky rukáv alebo tielko? Trištvrťové alebo dlhé legíny? Dlhé legíny a rukáv zabránia štípancom či spáleniu, musíte však rátať s tým, že sa budete i viac potiť.
  2. Vzdušný materiál, ktorý odvádza pot z tela – a keď sa už poriadne spotíte (veď aj o to nám pri športe ide), oblečenie by nemalo úplne potom nasiaknuť ale odviezť ho preč z tela.
  3. 3. Netlačí ani nepadá – oblečenie, ktoré vás v pohybe nijako neobmedzuje, dokonca by ste ani nemali vedieť, že ho máte. Vaša plná pozornosť by mala byť len v tele a v pohybe, ktorý vykonávate, čím viete predísť možným zraneniam z nepozornosti. Možno chvíľu potrvá, kým si takého oblečenie nájdete a dovtedy vyskúšate rôzne značky a druhy. Je preto dobré si o oblečení najskôr niečo prečítať, prípadne sa opýtať na skúseností iných.
  4. Pri zimných aktivitách oblečenie, ktoré udrží teplo no zároveň odvedie pot – zimné radovánky dokáže nesprávny výber oblečenia tiež poriadne znepríjemniť. Najprv sa z vás leje pot a potom mrznete. Na zimnú turistiku, bežky či lyžovanie odporúčame pribaliť minimálne jedno funkčné tričko s dlhým rukávom navyše. To by malo spĺňať podmienku – hreje ale zároveň odvádza pot z tela. To isté platí i o zvyšku oblečenia – legíny, nohavice, bunda, čiapka a rukavice.
  5. Nespôsobí žiadne odreniny alebo otlaky, napr. gombíky, zipsy a šnúrky pri cvikoch v ľahu na podložke dokážu poriadne zavariť. Dajte si preto na to pozor.
  6. Pre ženy je veľmi dôležitý výber vrchnej časti – topu a podprsenky. Tá by mala poprsie príjemne stlačiť tak, aby skoky a beh nespôsobovali nepríjemný pocit, zároveň hrudník ochránili pred možným nárazom či tlaku v ľahu na bruchu.
  7. Pre mužov je zas veľmi dôležitý správny výber spodnej časti oblečenia, hlavne ak sa venujú cyklistike a behu, to znamená, že ich dolné partie podliehajú zvýšenému tlaku, prípadne otrasom.

Vo výbere funkčného_oblečenia Under Armour nájdete kúsky na každú aktivitu a do každého počasia. Dokonca i štýlové doplnky ako napr. čiapky, rukavice, spodné prádlo, ponožky a podkolienky, šiltovky a tašky, do ktorých si to všetko môžete zbaliť.