Czech Virus Koenzym NATURAL Coenzym Q10 50 100 kapsúl

13

Katalógové číslo: 8595661001050 Kategórie: ,

Popis

Koenzým NATURAL Coenzym Q10 50

Koenzym Q10 je súčasťou každej bunky ľudského tela.
Vyrobené metódou fermentácie (100% naturálna forma)
100 kapsúl, 33 dávok

Natural Coenzyme Q10 50 ponúka 50 mg účinnej látky v jednej kapsule. Coenzyme Q10 je v našom produkte vyrobený pomocou fermentácie, jedná sa teda o 100% prírodný formu. Prírodná forma je telom väčšinou rozpoznaná a využitá lepšie, než syntetické. Jedná sa o jednu z najdôležitejších látok, ktorá sa vyskytuje v živočíšnych bunkách. Coenzyme je štandardne tvorený čiastočne v tele a čiastočne možno prijať z potravy. Schopnosť produkcia sa vekom znižuje, je teda vhodné ho užívať ako doplnok stravy.

PREČO je vhodné užívať Coenzym Q10?

VPLYV NA VÝKONNOSŤ
Koenzým Q10 sa nachádza vo väčšine buniek v tele, preto sa mu hovorí „elektráreň tela“. Zvlášť vysoká koncentrácia je v srdci, čo je orgán, ktorý pre správne fungovanie potrebuje vysoké dávky energie. Pomáha mitochondriám pri výrobe energie. Je podobný ako iné pseudovitamínové zlúčeniny, pretože je životne dôležitý pre prežitie. Primárne biochemické pôsobenie CoQ10 je kofaktorom v elektrón-transportným reťazci, v sérii redox reakcií, ktoré sa podieľajú na syntéze adenosintrifosfátu. Pretože väčšina bunkových funkcií je závislá na adekvátny dodávke adenosintrifosfátu (ATP), CoQ10 je nevyhnutný pre zdravie prakticky všetkých ľudských tkanív a orgánov.

POSILŇOVANIE IMUNITNÉHO SYSTÉMU
Coenzyme Q10 napomáha posilňovať imunitný systém, pretože tkanivá a bunky zapojené do imunitnej funkcie sú vysoko závislé na energiu, a preto vyžadujú zodpovedajúce zásobu CoQ10 pre optimálnu funkciu. Suplementácia CoQ10 je teda vhodná najmä pre športovcov (najviac práve v diéte), kedy býva telo oslabené zníženým príjmom živín a vysokým výdajom energie v tréningu. Ostatní mladí ľudia majú väčšinou dostatočnú hladinu CoQ10 zo stravy, hladina klesá až vekom (ako už bolo spomenuté).

Normalizácia tlaku
Niekoľko klinických štúdií naznačuje, že môže CoQ10 znížiť / normalizovať krvný tlak. Zmena však môže trvať 4 až 12 týždňov. V jednej analýze, ktorá skúmala 12 klinických štúdií, vedci došli k záveru, že CoQ10 má potenciál znížiť systolický krvný tlak až o 17 mm Hg a diastolický krvný tlak o 10 mmHg, bez významných vedľajších účinkov. Pre potvrdenie ďalších pozitívnych výsledkov je samozrejme potrebné ešte viac štúdií.

OCHRANA BUNIEK pred oxidáciou
Koenzým Q10 je jedným z najvýznamnejších lipidových antioxidantov, ktorý zabraňuje tvorbe voľných radikálov a modifikácií proteínov, lipidov a DNA. Antioxidanty, ako je CoQ10, môžu neutralizovať voľné radikály a môžu znížiť alebo dokonca zabrániť niektorým škodám, ktoré spôsobujú. CoQ10 funguje ako Reaktivátory bunkovej energie, stabilizátor bunkových membrán a kofaktor mnohých metabolických procesov.

Coenzym Q10
V žiadnom prípade nechceme robiť z produktu Natural Coenzyme Q10 50 zázrak a nevyhnutný suplement, pre mladého „hobíka“ je úplne postrádateľný. Využitie nájde u naozaj tvrdo trénujúcich jedincov a pretekárov v diéte, prípadne aj u starších športovcov a osôb so zvýšenou potrebou energie. Coenzyme Q10 má tiež veľmi sľubné štúdie pre osoby po infarkte alebo s poškodením srdcového tkaniva. Dávku sme stanovovali podľa štúdií, ktoré odporúčajú 90 mg ako nízku dávku a 200 mg ako vysokú (nami odporúčaná je 150 mg). Keďže sú Kapsule po 50 mg aktívnej látky, môžete si dávkovanie upraviť podľa vlastného uváženia. Nespolední výhodou oproti niektorým konkurenčným produktom je práve metóda spracovania pomocou fermentácie, ktorá je 100% prírodné.

Ďalšie informácie

Veľkosť