Czech Virus Aktívny horčík SUPREME MAGNESIUM COMPLEX 340g

18

Katalógové číslo: 8595661001982 Kategórie: ,

Popis

Aktívny horčík SUPREME MAGNESIUM COMPLEX

Nad 4300 mg aktívneho horčíka v chelátovej väzbe
120% odporúčanej dennej dávky v 1 odmerke
340 g, 60 dávok

Supreme Magnesium Complex je komplexná zmes horčíka s obsahom troch rôznych foriem – bisglycinátu, citrátu a malátu. Horčík je jedným z najdôležitejších a zároveň najviac deficitným minerálom v ľudskom tele. Okrem kostí sa nachádza skoro vo všetkých orgánoch, ktoré horčík využívajú pre svoje fungovanie a biologické procesy. Má vplyv na viac ako 300 funkcií, nachádza sa najmä vo svaloch, srdci a obličkách. Pre atlétov sa jedná o úplný základ v suplementáciu. V dvoch vynikajúcich príchutiach – šťavnatý ananás alebo fantastický pomaranč.

AKÉ SÚ KĽÚČOVÉ LÁTKY V PRODUKTE?

BISGLYCINÁT HOREČNATÝ
Táto forma vzniká zloženie 2 molekúl glycínu + horčíka = chelátovej bisglycinát horečnatý. Má upokojujúci účinok, napomáha redukcii kortizolu, je výborný proti kŕčom. Má úplne skvelú využiteľnosť a nespôsobuje žalúdočné ťažkosti. Vstrebateľnosť tejto formy približne 70-80%.

Citro HOREČNATÝ
Horčík v chelátovej (organickej) väzbe s kyselinou citrónovou čiže horečnatá soľ kyseliny citrónovej. Citrát má vynikajúcu absorbciu – uvádza sa 80 až 90% (áno, viac než bisglycinát). Podporuje trávenie, zmierňuje zápchu a kyslé tráviace ťažkosti. Pri vysokých dávkach môže byť preháňací (dávka obsahuje 33% horčíka v tejto forme, teda bez problémov pre väčšinu ľudí).

malát HOREČNATÝ
Jedná sa o unikátnu kombináciu kyseliny jablčnej a horčíka s vysokou Biodostupnosť (70 až 80%). Áno, aj táto forma je chelátovej. Má ľahko energizujúci účinok vďaka kyseline jablčnej, ktorá sa zúčastňuje procesu produkcie bunkovej energie ATP. Absencia preháňavého účinku.

PREČO 3 DRUHY HORČÍKA?
V našich končinách je bohužial nastolený módny trend, že jediný využiteľný horčík je bisglycinát. Tiež sa niektorí snažia tvrdiť, že je to jediná chelátové väzba, čo nie je pravda. V žiadnom prípade nechceme tvrdiť, že nie je bisglycinát horčík s vynikajúcou absorpciou (ostatne v produkte ho máme tiež), nemusí to tak byť ale pre všetkých. Kombinácia troch rôznych druhov zasahuje komplexnejším spôsobom viac potrieb a zaisťuje postupné vstrebávanie horčíka – každá forma sa využije inak rýchlo. Navyše sú všetky použité formy v našom produkte výborne vstrebateľné ľudským telom.

SUPREME MAGNESIUM COMPLEX
Z opisu produktu vyššie je jasné, že sme pri tvorbe produktu použili našu klasickú Czech Virus logiku – maximálne využiteľné aktívne látky a ich dostatočné množstvo. Jedna plná dávka produktu obsahuje 4350 mg horčíka v chelátovej väzbe (!!!) – z toho čistého elementárneho horčíka takmer 450 mg (120% odporúčaného denného príjmu). Pri kúpe horčíka odporúčame z etikety vždy zistiť, koľko elementárneho horčíka dávka obsahuje – možno sa budete diviť. Je úplne bežné, že konkurenčné produkty nepočítajú odporúčanú dávku príjmu práve z elementárneho horčíka, ktorý slúži ako jediný ukazovateľ, koľko čistého horčíka do seba človek dostane (navyše aj tak ho nevyužije nikdy zo 100% pochopiteľne). Ďalšie negatívne vlastnosť iných produktov môže byť ich nepodarená chuť, pretože tieto formy horčíka nemajú príliš dobrú chuť. Všetky tieto problémy sme vyriešili a ponúkame vám horčíkový komplex novej generácie.