Za účelom prispôsobenia našej ponuky Vaším potrebám využívame súbory “Cookies”. Pri používaní súborov “Cookies” postupujeme v súlade s príslušnými právnymi predpismi a najvyššími etickými štandardmi.

 

 Under Armour oblečenie - Vedeli ste, že v USA Under Armour zvalcovali vo všetkých merítkach aj značky ako napr. Adidas, Nike ..ostatné nemá zmysel spomínať. Športovci na celom svete vedia čo je kvalita, precíznosť, spoľahlivosť a funkčnosť športového oblečenia. 

NOVINKY

arr3Kľúčenka zadarmo, balíky doručené aj v sobotuPríjemmné novinky na našom e-shope.    Darček kľúčenka Rozhodli sme sa až do odvolania každú... arr3Jesenné a zimné novinky 2017Pred nedávnom ste si mohli všimnúť. že náš e-shop zaplavujú horúce novinky Under  Armour na túto... arr3Anthony Joshua -Under Armour porazil Vladimíra Klitschka!Anthony Joshua je Šampión! Túto sobotu sa odohral podľa slov uznávaných odborníkov najlepší profi... arr3Mikina Ali 2 for 1 Under Armour s krátkym rukávomMikina a krátky rukáv? Under Armour Ali 2 for 1 je toho dôkazom   Nevýba vo zvyku , že oblečenie... arr3Under Armour novinky pre rok 2017Každoročné obmieňanie oblečenia, kolekcií, farieb, strihov a kto vie čoho ešte prirodzene prichádza... arr3Under Armour Regiment a Hydrovak Trail BackpackRuksaky Regiment a Hydrovak Trail  Tento rok nám prišli na Slovesnko aktuálne novinky. Jedné z nich... arr3Nové technológie materiálov pre rok 2017Technológie ktoré pribudli v roku 2017 Under Armour je Americká a svetová popredná značka... arr3Under Armour novinkyUnder Armour Novinky Vážení priatelia. Postupne pre Vás sprístupňujeme najnovšiu... arr3Under Armour® oblečenieUnder Armour® oblečenie - Vedeli ste, že v USA Under Armour zvalcovali vo všetkých merítkach aj...

KONTAKTY

Mfit s.r.o.
Záborského 3843/13
080 01 Prešov
tel: +421907 423 547
info(a)mfit.sk
IČO: 48 272 833
IČ DPH : SK2120111400

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 17,99 €
Skladom
naša cena 15,99 €
Skladom
naša cena 29,99 €
Skladom

ANKETA

Odkiaľ ste sa o nás dozvedeli?

google 27% facebook 20% heureka 14% od známeho 39%

Úvod » Vznik Under Armour

Vznik Under Armour

 

Under Armour, Inc. je americká spoločnosť vyrábajúca športové oblečenie a doplnky. Spoločnosť je dodávateľom športového oblečenia, ako aj ležérneho oblečenia na bežné nosenie a v roku 2006 začala ponúkať už aj športovú obuv.Celosvetová centrála Under Armour sa nachádza v Baltimore, štát Maryland, USA. Jeho európska centrála sa nachádza na olympíjskom štadióne v Amsterdame a ďalšie kancelárie sú v (USA) Denver, Colorado, (Číne) Hong Kong a Guangzhou, (Indonézia) Jakarta, (Kanada) Toronto.

 

HISTÓRIA

História Under Armour sa začala písať v roku 1996 keď si Kevin Plank, ako 23 ročný hráč amerického futbalu za univerzitu Maryland uvedomil, že bežné bavlnené tričká, ktoré používa on a jeho spoluhráči sú  nestále nasiaknuté potom a ťažia ich pri tréningu a zápase. Všimol si, že kým tričko pod dresom ma prepotené a stále vlhké, kompresné kraťasy  ma suché. Napadla mu skvelá myšlienka :"Musí existovať aj niečo lepšie" myslel si Plank. Vtedy si to ešte zrejme  neuvedomoval, ale tá jednoduchá myšlienka odštartovala kategóriu funkčného oblečenia. Myšlienku rozvinul a začal hľadať vhodný kompresný materiál na odvod vlhkosti. Po ukončení univerzity si zaumienil, že vyrobí prvotriedne tričko, ktoré ostane suché aj v najväčších horúčavách. Navštívil  známy obchod v NY s textíliami  aby si tam overil svoju myšlienku o lepšej tkanine, potom vyrobil prvé prototypy svojho trička a rozposlal ich kamarátom z univerzity, ktorí už hrali v NFL. Po ich kladnej odozve vyrobil revolučné tričko, ktoré transportuje pot smerom von namiesto jeho vstrebávania a udržuje telo športovca v suchu a pohodlí.

 

Na založenie vlastnej firmy  vybral zo svojich kreditných kariet 40,000 dolárov  a usídlil ju v  dome svojej starej mamy vo Washington DC. Po dvanástich mesiacoch predal tričká prvému tímu Georgia Tech. Čoskoro potom sa sídlo firmy presunulo do južného Baltimoru odkiaľ vzišli prvé technologické rady HeatGear keď je teplo (od 22°C), ColdGear keď je zima (pod 12°C) a AllseasonGear medzi 12°C a 22°C.

Mimochodom,  názov Under Armour  bol prevzatí kvôli vtedajšej voľne dostupnej  britskej verzii  slova „armour“ – brnenie.

 

 

 

 

Kevin Plank

Zakladateľ  Under Armour